Novitet iz negotinskog Raja

  • Objavljeno u Info
  • Bookmark and Share
Novitet iz negotinskog Raja

Novitet, vino Ronze od sorte game, pomalo skrajnute iz fokusa vinskog mejnstrima, stiže iz negotinske vinarije Raj iz Rajca, koju su osnovali bračni par O'Konor, Englez Majkl i Zaječarka Beka.

U pitanju je tamnije obojen roze prepoznatljiv po bakarno-bronzanim plamičcima, kristalno bistar, sortnog voćnog mirisa i glatke strukture uz dobru postojanost arome, sposoban da podrži i jaču hranu.

Inače, u vinariji Raj od ranije prave veoma upečatljiv game koji je osvjio i bronzu u Londonu na IWC 2019, odličnu crnu tamjaniku, sigurno među najboljima u Srbiji, te kupažu kabrene sovionjona i merloa pod etiketom Plot, dok od belih vina u portfoliju imaju tamjaniku, semijon pod nazivom Zenit i sovinjon Sova koji odležava u bagremovom drvetu, a za koji su ove godine dobili zlato na balkanskom nadmetanju BIWC.  |

nazad na vrh

Srodni tekstovi